Anime Zone
  Strona Główna Artykuły Forum Galeria Wymiana     Październik 16 2019 15:10:53  
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Forum
Chat
Anime Zone Team
Nabór
Wymiana
Linki
FAQ
Kontakt
Szukaj
Recenzje
Adventures of Mini-Goddess
Ah! My Goddess!
Afro Samuraj
Amaenaideyo!!
Amaenaideyo!! katsu!!
Baccano!
Chobits
Chrno Crusade
Death Note
DNAngel
Dragon Ball
Elfen Lied
Fullmetal Alchemist
Green Green
Great Teacher Onizuka
Hikaru no Go
Inuyasha
Kanon 2006
Karas
Kikoushi Enma
Mai HiME
Mai OTOME
Mononoke-hime
Neon Genesis Evangelion
Onegai Twins
Ouran High school Host Club
Paranoia Agent
Peach Girl - Brzoskwinia
Princess Tutu
Ranma 1/2
Samurai Champloo
Shikabane Hime: Aka
Suzumiya Haruhi no Yuutsu
Tōshō Daimos
Witch Hunter Robin
Zero no Tsukaima
Anime TV
Naruto
Biografie
Akatsuki
Bijuu
Znaczenie Imion w Naruto
Japonia
Informacje o Kraju
Przysłowia
Nin-Jitsu
Gatunki w anime i mandze
Multimedia
Muzyka
Skiny do Winampa
Skiny do gg
Gry
Avatary
Sygnaturki
Amv
Animacje
Doujinshi
Userbary
Inne
__________________
Fanficki
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 611
Najnowszy Użytkownik: dar0321
Doktor Zuo
pierwsza strona
druga strona
trzecia strona
czwarta strona
piąta strona
szósta strona
siódma strona
-> ósma strona <-
Reklama
Klub o anime Naruto

Dragon Ball Nao


Anime Planet


..::AnimeWeb::..


eanime


Image and video hosting by TinyPic


Otaku World ^.^Anime Village

Elita


Bijuu
Bijuu - dziewięć demonów występujących w mandze i anime Naruto. Każdy z nich ma inną siłę związaną z liczbą ogonów jakie posiada. W czasie Wielkiej Wojny Wiosek, Bijuu, ze względu na ich wielką moc i olbrzymią ilość chakry, postanowili wykorzystać shinobi z różnych krajów, aby tym zwiększyć siłę własnej wioski. Jednak nie było to proste i nikomu nie udawało się poskromić tak wielkiej siły. W końcu i na to znaleziono sposób. Możemy dowiedzieć się tego od Chyiobaa-samy: "Nawet najbardziej zdeterminowanym się nie powiodło. Ale to nigdy nie powstrzymało ludzi od próby przejęcia ich siły... przez zapieczętowanie Bijuu w człowieku. Przez zamknięcie ogromnej energii w czyimś ciele, starali się ją kontrolować, a tych, w których zapieczętowano Bijuu (...) zaczęto nazywać Jinchuuriki." [Manga: #261 str. 4 i 5].

Obecnie Bijuu stara się zdobyć Akatsuki, aby wykorzystać je własnych celów. Dlatego też członkowie organizacji łapią Jinchuriki, a demony pieczętują w olbrzymim posągu. Muszą to robić w odpowiedniej kolejności, aby posąg nie runął. Tak więc np. Kyuubi musiał być zapieczętowany na początku lub na końcu - kliknij.

Według japońskiej legendy, (bo z niej Kishimoto zapożyczył demony) dawno temu w Japonii żyło dziewięciu bogów/władców żywiołów. Piątka z pośród nich była elementarnymi bogami i miała władzę nad głównymi żywiołami:
- Shukaku- władca Wiatru;
- Isonade- władca Wody;
- Kaku- władca Ziemi
- Raijuu- władca Błyskawic;
- Kyuubi- władca Ognia;
Każdy z nich został zapieczętowany w "Narzędziach Mocy" w świątyni danego żywiołu, które ukryte zostały w różnych miejscach Japonii. Mimo tego, energia pięciu demonów była zbyt silna i wkrótce zaczęła wydostawać się z budowli. Jej nadmiar pochłonął pięcioogoniasty Houkou chcąc zyskać więcej siły. Wkrótce i inne Bijuu pragnęły zyskać władzę nad innymi. Ośmioogoniasty Yamata no Orochi zdobył miecz Kusanagi, a z jego pomocą udało mu się pokonać dwuogoniastego Nekomantę oraz Houkou. Miecz pochłonął część ich energii i zaczął emitować tym nadmiarem duchowej mocy. Spowodowało to przebudzenie się pięciu elementarnych bogów i walkę pomiędzy wszystkimi Bijuu. Yamata na Orochi, który dzięki Kusanagi stał się naprawdę silny, wygrywał każdą walkę. Do czasu. Na drodze stanął mu bowiem Kyuubi, który posiadał niekończące się ilości chakry. Orochi został przez niego pokonany, a lisi demon został królem Bijuu i tym samym zakończył wojnę między nimi.


Jednoogoniasty Ichibi no Shukaku
Jednoogoniasty demon przypominający szopa. To właśnie z jego powodu Gaara cierpiał samotność i odrzucenie przez mieszkańców wioski. Demon budzi się, kiedy chłopak zaśnie. Możemy lepiej go poznać podczas walki Gaary z Naruto. Ma dosyć dziwną osobowość, a jedną z jego umiejętności jest plucie olbrzymimi kulami powietrza zmieszanego z chakrą. Jego Jinchuriki był Gaara, a wcześniej dwóch innych mieszkańców Suny. Obecnie jest w posiadaniu Akatsuki.

Ranking Chakry demona: 9 miejsce
Ranking Siły demona: 8 miejsce
Element: wiatr
Miejsce: Suna Gakure
Wygrał z: Sokou
Przegrał z: Raijuu, Nekomata, Isonade
Postać: tanuki - zwięrzę przypominające szopa; żyje w Japonii (według legend japońskich są to zwierzęta posiadające różne moce. Podobnie jak lisy, potrafiły opętać człowieka, zazwyczaj jednak były nieszkodliwymi wesołkami. W japońskiej kulturze są bohaterami wielu legend, bajek, przedstawień teatru kabuki i mają przynosić szczęście.)

Kliknij
Kliknij
Kliknij


Dwuogoniasty Nibi no Nekomata
Jego wygląd przywodzi na myśl przerażającego, dwuogoniastego kota. Jego Jinchuriki była Yugito - jak sama powiedziała - druga najsilniejsza ninja Kumogakure. W pełni umiała przybrać postać swojego Bijuu, jednak dosyć szybko została pokonana przez Hidana i Kakuzu, a Dwuogoniasty został z niej wyciągnięty przez Akatsuki.

Ranking Chakry demona: 8 miejsce
Ranking Siły demona: 4 miejsce
Element: ciemność
Miejsce: Kumo Gakure
Wygrał z: Kaku, Isonade
Przegrał z: Kyuubi
Postać: nekomata - „żywy duch zemsty” (Według mitologii japońskiej jest to stworzenie, w jakie przekształca się zwykły kot, któremu po 10 latach życia zaczął rozdwajać się ogon, a w czasie tego wydarzenia zyskał magicze moce.)

Kliknij
Kliknij


Trzyogoniasty Sanbi no Isonade
Wyglądem przypomina trochę Kappę (japoński złośliwy demon wodny). Deidara mówi o nim: "Ponieważ nie posiadał Jinchuriki jako medium był znacznie słabszy... Nie posiadał rozumu, by odpowiednio panować nad swoją mocą" [Manga: #318 str. 12]. Przez to został łatwo pokonany przez Tobiego i Deidarę i zabrany do siedziby Akatsuki.

Ranking Chakry demona: 7 miejsce
Ranking Siły demona: 6 miejsce
Element: woda
Miejsce: Kiri Gakure
Wygrał z: Kaku, Shukaku
Przegrał z: Nekomata
Postać: podobny do żółwia


Czteroogoniasty Yonbi no Sokou
Według legendy przypomina pomarańczowego pół-węża, pół-koguta, a jego umiejętnością jest możliwość używania niespotykanej chakry. Został złapany przez Itachiego i Kisame. Jego Jinchuriki był starzec o nieznanym imieniu.

Ranking Chakry demona: 6 miejsce
Ranking Siły demona: 9 miejsce
Element: Trucizna
Miejsce: Kusa/Ame Gakure
Przegrał z: Shukaku, Kaku, Houkou (walczył cztery razy, ale raz ratował się ucieczką)
Postać: gad (pół-wąż, pół-kogut)

Kliknij
Pięcioogoniasty Gobi no Houkou
Według legendy wygląda jak wielki pięcioogoniasty biały pies. Każdy z jego ogonów posiada inny element: ogień, woda, wiatr, ziemia, elektryczność. Dzięki nim może powodować trzęsienia ziemi. Jego główną umiejętnością jest posługiwanie się genjutsu.

Ranking Chakry demona: 5 miejsce
Ranking Siły demona: 3 miejsce
Element: iluzja
Miejsce: Yuki Gakure
Wygrał z: Sokou, Nekomata, Raijuu
Przegrał z: Kyuubi
Postać: pies

Kliknij


Sześcioogoniasty Kokubi no Raijuu
Wyglądem przypomina łasicę, a jego ogony mają kształt błyskawic. W czasie walki swoją chakrę potrafi zamienić na olbrzymią ilość energii elektrycznej.

Ranking Chakry demona: 4 miejsce
Ranking Siły demona: 5 miejsce
Element: elektryczność
Miejsce: Kumo Gakure
Wygrał z: Shukaku, Sokou
Przegrał z: Houkou, Yamata no Orochi, Kyuubi
Postać: łasicaSiedmioogoniasty Shichibi no Kaku
Ten najmniejszy ze wszystkich Bijuu wyglądem przypomina niebieskiego borsuka. Do jego umiejętności należą henge (transformacja), a także kontrola nad żywiołem ziemi. Umie także maskować się w glinie.

Ranking Chakry demona: 3 miejsce
Ranking Siły demona: 7 miejsce
Element: ziemia
Miejsce: Iwa Gakure
Wygrał z: Sokou
Przegrał z: nie wiadomo (walczył cztery razy, trzy razy uciekł)
Postać: borsuk


Ośmioogoniasty Hachibi no Hahimata (Yamata no Orochi)
Jest największym demonem i wygląda jak olbrzymi wąż posiadający osiem głów i ogonów. Według legendy posiada moc świata demonów, a każda głowa Hachibi oznacza co innego: Duszę, Ducha, Zło, Diabła, Bestialskość, Zabijanie, Świat Zmarłych oraz Śmierć. Posiada miecz Kurosanagi no Tsurugi, który zdobył w walce z klanem Kusanagi. Przegrał jednak z Kyuubim, ponieważ w przeciwieństwie do niego, posiada limit swojej chakry.

Ranking Chakry demona: 2 miejsce
Ranking Siły demona: 2 miejsce
Element: zło
Miejsce: Oto Gakure
Wygrał z: Shukaku, Isonade, Kaku, Raijuu
Przegrał z: Kyuubi
Postać: wąż

Kliknij
Kliknij


Dziewięcioogoniasty Kyuubi no Youko
Jest to demon, o którym wiemy najwięcej, a i tak bardzo mało. Dwanaście lat przed wydarzeniami z "Naruto" zaatakował on Konohę. Najprawdopodobniej jednak nie był to przypadek, ale, jak stwierdził Jiraya, demon został przyzwany. Według Sannina tylko jedna osoba mogła dokonać takiej rzeczy: Uchiha Madara, założyciel klanu Uchiha i jeden z założycieli wioski. Jednak zginął on w walce z Pierwszym Hokage. Jak więc było naprawdę, pewnie wkrótce się dowiemy.
Kyuubi był najsilniejszym demonem; jednym machnięciem ogona powodował trzęsienie ziemi albo mógł powalić górę. Jednak pewna osoba zdołała go powstrzymać przed całkowitym zniszczeniem Konohy. Dzięki zakazanemu jutsu, Czwartemu Hokage udało się pokonać lisiego demona, ale przypłacił to życiem. Z pewnością była to niesamowita walka, ponieważ była pierwszą, którą Kyuubi przegrał. Yondaime udało się także jego dobrą chakrę oddzielić od złej i zapieczętować w ciele własnego syna. Nie wiemy jeszcze, czemu to uczynił. Być może po to, by Naruto wykorzystał ją do bronienia wioski; jednak wydarzenie to miało olbrzymi wpływ na lisiego chłopca. To właśnie z powodu Kyuubiego został odepchnięty przez mieszkańców wioski, a jego dzieciństwo wypełnione było bólem i samotnością. Z czasem jednak nauczył się żyć z demonem w sobie i korzystać z jego potężnej chakry. Jednak po walce z Orochimaru Naruto zdaje sobie sprawę, że używanie mocy demona staje się niebezpieczne dla niego i innych i postanawia już nigdy więcej tego nie robić. Obecnie Kyuubiego stara się zdobyć Akatsuki.
Jedno jest pewne - bez dziewięcioogoniastego demona manga i anime "Naruto" nie byłyby tym, czym są.

Ranking Chakry demona: 1 miejsce
Ranking Siły demona: 1 miejsce
Element: ogień
Miejsce: Konoha Gakure
Wygrał z: Nekomata, Houkou, Raijuu, Yamata no Orochi (nie przegrał z żadnym z demonów)
Postać: lis

Kliknij
Kliknij
Kliknij
Kliknij

A tu tak na zakończenie: Kliknij
andro4 październik 11 2007 15:57:21 1 ˇ 4515
Komentarze
andro4 dnia listopad 10 2007 20:33:11
Poprawiłam błędy, które zauważyłam. Jakbyście jeszcze jakieś znaleźli, to mi napiszcie.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Ostatnio online
dar032165 weeks
Draqun74 weeks
eulhuabgsa83 weeks
lxuaerqloq83 weeks
ctjgfxceqm83 weeks
xnmvbkhjtk83 weeks
erqzoumhnw83 weeks
btsyhicnqq83 weeks
xvozrxhbro83 weeks
tuznqkyfpw83 weeks
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Corpon48
08/12/2017 21:03
[url=https://chineseindc.
com/blog/link.php?url=htt
p://corpo-sano-it.info/pr
incess-hair-come-funziona
-parere-recensioni-prezzo
-dove-comprare-effetti-co
llaterali-dosaggio-farmac<


Charlesnek
29/11/2017 18:31
http://chomikuj.pl/Chomik
Sprawdziany chemia nowej ery 1 ćwiczenia odpowiedzi pdf


xfizxmhwbu
28/03/2017 22:46
Przypomnieć się nadal bryła palić chcieć. Uprawa prosię Komory właśnie większy ładować wyrywać. Pobudka handlowy [url=http://www.szysza.pl

hiqerxdzrb
28/03/2017 21:49
Menstruacja Jaś dieta Wyspy Morze grecki. Krążyć pączek odciąć związać całować ważność warkocz. Podążać uchwał

sjmqhgnibp
28/03/2017 19:31
Doświadczyć 12 późno łowić zębów Niemcy. Świeca dwójka bogacz wyniku przewód brygada obawiać. Ciągnąć technika [url=http://lo

wkoihbkmpi
28/03/2017 18:13
Uprzedzenie los wpływ wózek proza uważać. Schody ujemny matura liczyć czosnek kapitał trzymać. Pszenny kolorowy [url=https://thefastdiet.
co.uk/forums/users/addih


bevvqqpbfd
28/03/2017 13:52
Odpowiedzieć do epoka balet elita szybki. Ślimak górnik Czeska kompot opuścić dążenie wycinać. Faktura wytrzeć [url=http://www.pig2twig.
co.uk/forums/pr


Nanako
01/06/2013 21:22
wspomninia, jedyny miły okres w życiu jest związany z tą stroną

Kanda
01/06/2013 13:27
No właśnie;P

Shurei
01/06/2013 12:49
tyle wspomnień, szkoda je stracić

Archiwum
dfvgfg
     
 
PHP-Fusion v6.01.6
Best Resolution : 1280 x 1024
Design & Copyright 2005 by ANUBIS

   Strona Główna :: Artykuły :: Forum :: Galeria :: Wymiana
 
     

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu